Kaip visiems laikams atsikratyti barzdos niežėjimo? 2018-11-15 – Posted in: Blogas – Tags: , , , , , , ,

Barzdos niežėjimas – žiauriai erzinantis reiškinys. Dėl jo daugelis pradėjusių auginti barzdą meta šį reikalą, nes, na tiesiog neįmanoma pakęsti to nepakeliamo niežėjimo!

Dėl ko tas niežulys atsiranda? Kadangi greičiausiai skutatės jau ne vienerius metus,  nuolat skutamas plaukas sutvirtėjo, sustorėjo ir kai tokie šeriai pradeda augti – jie erzina jūsų odą. Plaukai būna išsausėję, tad jūsų oda turi išskirti daug daugiau natūralaus riebalo, kad susitvarkytų su naujai augančiais plaukais. Ir žinoma, augantys plaukai pritraukia įvairias dulkes, pūkus ar maistą 🙂 Visi šitie reikalai kartu sudėjus, gali iššaukti nepageidaujamą niežulį. Bet nepulkite lengvai pasiduoti. Yra keletas priemonių padėsiančių jo išvengti. Ir jei siekiate užsiauginti dailią barzdą – įveikite visas kliūtis ir ilgoje distancijoje pasieksite puikių rezultatų.

Jei norite užsiauginti barzdą tik tam, kad išvengti skutimosi ir taip sutaupyti laiko – nieko gero neišeis. Akivaizdu – puikiai barzdai reikės priežiūros ir laiko.

Svarbiausias dalykas yra stengtis išlaikyti barzdą kiek įmanoma švarią, bet ne per švarią:) Plauti barzdą vandeniu ir barzdos muilu kiekvieną dieną nėra gera idėja, nes taip pašalinsite natūralius odai reikalingus riebalus, kurie padeda šeriams augti paslankesniems. Tad patariama barzdą plauti kas antrą dieną su šiltu (ne karštu) vandeniu ir barzdos muilu ar šampūnu. Rinkitės geros kokybės specialiai barzdai sukurtus muilus ar šampūnus, kurių sudėtis būtų kuo natūralesnė ir neišsausintų plauko. Išplovę barzdą, ją stropiai nusausinkite. Tai taip pat padės išvengti niežulio.

Sekantis etapas – kai barzda ir oda po ja švari, būtina ją sudrėkinti ir pamaitinti. Tam naudokite barzdos kondicionierių arba barzdos aliejus. Naudokite barzdos kondicionierių ar aliejų reguliariai, kad suminkštintumėte augančius plaukus. Kondicionierius sudrėkins plaukus, padės išvengti skilinėjančių galiukų, kas taip pat gali padidinti odos dirginimą. O svarbiausia balzamas ar aliejus pamaitins jūsų veido odą, nes išsausėjusi oda pleiskanoja ir žinoma sukelia niežėjimą. Ir nebijokite aliejų, jie sukurti specialiai barzdai, puikiai įsigers į odą, augantys plaukai žvilgės ir nepaliks riebumo pojūčio.

Na, o jei užsitepę aliejaus, augančius barzdos plaukus ir odą dar pamasažuosite natūralių šerių šepečiu – išvengsite plaukų įauginėjimo ir turėsite žvilgančią barzdą be jokio niežulio!