Šukos ar šepetys barzdai? 2019-10-01 – Posted in: Blogas – Tags: , ,

Šukos ar šepetys? – štai kur klausimas 🙂 Jeigu auginate barzdą – reikia ja tinkamai pasirūpinti ir čia pagelbėti gali barzdos šepetys ar šukos. Na, atrodo iš esmės funkciją abu atlieka tą pačią – sušukuoti barzdą, išlaikyti ją tvarkingą ir nesusivėlusią, formuoti. Tad koks skirtumas? Ir ką geriau konkrečiai jums reikėtų pasirinkti?

Paprasčiausias apsisprendimo faktorius – barzdos ilgis. Jei barzdą auginate 1-3 mėnesius ir planuojate ją nuolat trumpinti – geriausias pasirinkimas bus barzdos šepetys. Juo galėsite kasdien patogiai ir tolygiai įtrinti aliejų ar balzamą į barzdą ir odą. Taip pat nuo pat barzdos augimo pradžios – šepečiu galite treniruoti plauką augti reikiama kryptimi.

Kitas svarbus dalykas yra tai, jog barzdos šepečio negalima naudoti vos tik išėjus iš dušo. Barzdos šepečio šereliai gali pernelyg smarkiai tempti šlapio plauko folikulus ir juos pažeisti. Todėl barzdos šepečiu reikia šukuoti tik sausus barzdos plaukus.

Šukavimas barzdos šepečiu suteiks barzdai pilnesnės, storesnės barzdos išvaizdą. Šereliai pakels barzdos plaukus nuo odos, taip sudarydami didesnės barzdos vaizdą.

Barzdos šukos plačiais dantukais padės iššukuoti susivėlimus ar mazgelius

Tuo tarpu, jei barzda ilgesnė, paauginta apie 3-5 mėnesius, jau praverstų ir barzdos šukos, kadangi ilgesni plaukai labiau veliasi, juos patogiau bus iššukuoti ir atskirti šukomis, pašalinti susidariusius mazgelius. Naudokite plačiausius šukų dantukus šukuodami ilgus, storus plaukus. Nepamirškite pradėti šukuoti nuo apačios ir judėti aukštyn link veido. Šukos puikai tiks ilgesnės barzdos formavimui, kadangi jas lengviau valdyti. Formuokite naudodami šukas ir barzdos balzamą, norėdami išlaikyti barzdos formą ilgesnį laiką.

Tik šukos tiks, jei planuojate plaukus iššukuoti iš karto po dušo. Šlapius plaukus tinka iššukuoti šukomis, o jei prieš tai sutepsite plaukus barzdos aliejumi, sušvelninsite plauką ir palengvinsite susidariusių mazgelių ir susivėlimų iššukavimą. Barzdos šukos taip pat pravers norint barzdą patrumpinti žirklėmis. Šukos leis pamatuoti ir nukirpti reikiamą kiekį plaukų, kad barzda atrodytų lygi ir vienoda iš visų pusių.

Na ir didžiausias privalumas šukų prieš šepetį yra žinoma jų forma ir patogumas nešiotis su savimi. Patogiai tilps į kišenę, kad prireikus galėtumėt pasinaudoti bet kur ir bet kada 🙂

Ir barzdos šukos ir barzdos šepetys turi savų privalumų. Rinkitės pagal jums aktualiausius. Jei turite tik trumpą barzdą – puikiai išsiversite tik su šepečiu, na o ilgesnei barzdai praverstų abu 🙂