Kas ta pomada? 2018-03-05 – Posted in: Blogas – Tags: , ,

Jei kiekvieną kart išgirdęs „KAS TA POMADA?“ – gaučiau po dolerį, dabar turėčiau kokius 5 dolerius 🙂 Nieks iš tikro neklausia, hipsteriai viską žino 😉 arba tiesiog nusiperka, išbando ir nori dar!

O jei rimtai – pomada puiki priemonė plaukams formuoti, tinkanti bet kokio ilgio plaukams ir šukuosenai. Ji suteikia plaukams struktūrą, tad galite plaukus sukti ir  formuoti kaip jums patinka – nuo stilingai netvarkingų iki glotniai išbaigtų. Pomados būna dviejų rūšių – vaško arba vandens pagrindo. Tik pradėjus jas gaminti 18-19 a., pomadų pagrindą sudarė meškos riebalai arba kiaulės taukai. „Reuzel“ dėl šios priežasties ir nusprendė pagerbti kiaulę ir ji puikuojasi ant visų dailių Reuzel pomadų indelių. Pomada suteikia plaukams slidumą, glotnumą, jų nesuklijuodama. Perbraukę sudrėkintais pirštais dienos eigoje galite šukuoseną atnaujinti ar pataisyti.

Pomados sukietėjimo savybės leido atsirasti šukuosenoms kietais pavadinimais 🙂 – pompadour, kurią 1950-1960 vėl į madą sugrąžino ir išpopuliarino Elvis ir quiff Men's Contemporary Quiff Hairstyle, su trenksmu sugrįžusi 1980-aisiais ir dabar turintis daugybę skirtingų stilių, tokių kaip klasikinis, šukuojamas atgal, į šoną, šiuolaikinis, netvarkingas ir t.t.

Vaško pagrindo pomados suteikia plaukams daugiau blizgesio, išgaunamas šlapių plaukų efektas. Tuo tarpu vandens pagrindo pomados išlaiko plaukus tvirtai, tačiau jie lieka matiniai ar vidutinio blizgumo. Ir žinoma vandens pagrindo pomados žymiai lengviau išsiplauna – užtenka juos paprasčiausiai išplauti vandeniu. Todėl norėdami išgauti stipriausią fiksaciją – vandens pomadą naudokite tik ant visiškai išdžiovintų plaukų.

Kuo pomada skiriasi nuo plaukų lako ar gelio? Vandens pagrindo pomada panašiausia į plaukų gelį,tačiau žymiai tirštesnės konsistencijos, tad leidžia itin gerai suformuoti norimą šukuoseną, tačiau neišdžiūva, atrodo natūraliau, šukuoseną galima lengvai performuoti.

Taigi, naudodami pomadą galite išgauti įvairiausius stilius su savo plaukais – priklausomai kokią pomadą ir kokį jos kiekį naudojate – būkite savo plaukų menininkais 🙂