Hipsterio Užrašai

Kaip skustis

 • 1.

  Paimkite minkštą medvilninį rankluoštį ir gerai praskalaukite karštu vandeniu. Taip padarykite keletą kartų, po paskutinio karto, ant rankšluosčio galite užlašinti keletą lašelių skutimosi losjono, kad jaustumėtės gaiviau.

 • 2.

  Užsidėkite rankšluostį ant veido. Palaikykite taip keletą minučių, kad atpalaiduotumėte veido raumenis, suminkštintumėte plaukus, atvertumėte odos poras.

 • 3.

  Jei skusitės nusimaudę po dušu – pradėkite iškart nuo čia (duše palaikykite veidą ilgiau po šiltu vadeniu). Karštu vandeniu sudrėkinkite skutimosi šepetėlį. Nedidelį kiekį skutimosi kremo uždėkite ant šepetėlio ir delne arba skutimosi dubenėlyje išsukite iki kremiškų putų.

 • 4.

  Sukamaisiais judesiais tepkite putas ant veido. Taip pakelsite veido plaukus, pamasažuosite ir nuvalysite veidą, sudrėkinsite ir “sutepsite” odą, kad skustuvas slystų lyg per sviestą

 • 5.

  Imkite skustuvą ir trumpais judesiais pradėkite skusti palei plauką. Pradėkite nuo ausų ir leiskitės žemyn. Nespauskite skustuvo – leiskite skustuvui slysti oda. Skustuvą laikykite maždaug 30 laipsnių kampu – mažesnis kampas – neskus, didesnis – pjaus.

 • 6.

  Jei norite ypatingo švelnumo, dar kartą likusiom putomis ištepkite veidą ir pakartokite skutimąsi skersai plaukai, arba, jei esate patyręs, prieš plauką.

 • 7.

  Nuplaukite veidą vėsiu vandeniu, kad užvertumėte odos poras. Nusausinkite rankšluosčiu. Pasitepkite veidą kremu ar losjonu po skutimosi, kad ne tik nuramintumėte, sudrėkintumėte odą, bet, kad ir kvepėtumėte visą likusią dieną.

Skaityti

Vienašmeniai skustuvai

1Tai pati seniausia skustuvų rūšis, mažai pakitusi ir naudojama nuo senų senovės iki šių laikų. Kaip ir ankščiau, taip ir dabar geriausi skustuvai yra gaminami pilnai rankomis. Kompanijos iki šiol gaminančios vienašmenius sksutuvus išgyvena atgimimą, dėl vėl grįžusio į madą šlapiojo skutimosi būdo ir išpopuliarėjusių vienašmenių skustuvų. Viena tokia žinomų kompanijų jau apie šimtą metų gaminanti skustuvus – Giesen & Forsthoff esanti Vokietijoje, Solingene, kuris žinomas visame pasaulyje dėl savo plieno gamyklų.

Geri vienašmeniai skustuvai skirti tiems, kurie ieško kokybės ir nori ypač švariai nusiskusti. Šis skutimosi būdas nėra sksirtas naujokams ar pradedantiesiems, reikalauja daugiau laiko, pasiruošimo ir priežiūros. Bet tuo pačiu tai daug malonesnis skutimasis. O gerai prižiūrimas sksutuvas liks ne tik jūsų vaikams, bet ir anūkams.3

 

Taigi iš vientiso anglinio plieno (arba nerūdyjančio plieno) nukalami ašmenys, kurie vėliau apdorojami karščiu, kad kuo ilgiau išliktų aštrūs. Vėliau ašmenys rankomis šlifuojami, galandinami, aštrinami. Galiausiai skustuvas surenkamas ir labiausiai patyręs darbuotojas skustuvą užaštrina odinio diržo pagalba. Galų galiausiai gamykloje yra atliekamas plauko testas, parodantis, kad skustuvas yra paruoštas naudojimui. Ką tik nupirktas skustuvas jau gali būti naudojamas skutimuisi.

Gerai prižiūrimas ir prieš kiekvieną skutimąsi pustomas skustuvas išliks aštrus ir nereikalaus galandinimo pakankamai ilgai. Kas gi yra gera priežiūra? Pirmiausia, reikia saugoti ašmenis, kad ne tik neįsipjautumėte, bet kad niekur jų neužkliudyti, nenumesti. Taip pat svarbu skustuvą kruopščiai nusausinti ir laikyti sausoje vietoje. Tai ypač svarbu skustuvams pagamintiems iš anglinio plieno, kuris nėra nerudyjantis.5

Jei jau galvojate pirkti vienašmenį – nepamirškite ir odinės pustymo juostos ar diržo. Keletas brūkštelėjimų vėl pavers jūsų skustuvą ypatingai aštriu. Perkant skustuvą gausite ir instrukciją kaip jį pustyti. Žinoma, kiekvienam tai galėsime papasakoti ir parodyti gyvai. Svarbu pakankamai tvirtai įtempti odinį diržą ir skustuvą braukti nugarėle į priekį.4

 

 

 

 

 

Iškilus klausimams kreipkitės – papasakosime ir parodysime daug daugiau nei parašyta čia 🙂

Skaityti

Kaip užsiauginti ūsus

127-500x330Keletas patarimų tiems, kurie nori užsiauginti gražius riečiamus ūsus.

Kaip ir su barzda – reikės kantrybės ir poros mėnesių, kad suprastumėte, kiek potencialo turi jūsų ūsai 🙂

Tikri riečiami ūsai prasideda nuo vidurio

Taigi, palikite ūsus ramybėje pirmuosius porą mėnesių. Ramybėje, be jokio trumpinimo. Pradėjus jiems augti, netruksit pastebėti, kad plaukai auga kažkiek atsikišę virš jūsų viršutinės lūpos. Išlikite kantrūs ir nepasiduokite norui patrumpinti ūsus. Tikrieji riečiami ūsai prasideda nuo vidurio, kuomet plaukai yra stumiami į šonus nuo vidurio. Šis procesas vadinasi – treniravimas.

Treniruokite ūsus

Treniruoti galima keliais būdais. Pats paprasčiausias – šukavimas. Kai tik ūsai paaugs –  šukuokite juos kasdien. Tam labai tinka nedidelės šukos ūsams. Šukuokite nuo vidurio link lūpų galų, vieną pusę, po to kitą. Po kurio laiko plaukas pats pradės gulti į reikiamą pusę, o ne styroti virš lūpos. Taip pat, pastebėsite, kad pastovus šukavimas padės išvengti ūsų patekimo į burną 🙂 Procesą galite paspartinti pradėdami naudoti ūsų vašką, pvz šį, skirtą pradedantiesiems.

Galiausiai, net kai jau ūsų ilgis bus pakankamas suformuoti riestus ūsus, ir toliau nepamirškite treniravimo. Dabar jau tikrai jums reikės ūsų vaško, kad išlaikytų “rankenas”. Jei minkštesnio vaško pradedantiesiems nebeužtenka, išmėginkite kietesnį.  Šukomis paskirstykite ūsus į reikiamas puses, o pirštais ir vašku formuokite riestas “rankenas”.

Jei moteris nesibučiavo su ūsuotu vyru, ji nežino, kas yra tikras bučinys! 🙂

 

Skaityti

Ar tu Hipsteris?

1.       Tu turi barzdą.

2.       Tu augini ūsus.

3.       Tu nešioji didelius, brangius akinius.

4.       Tavo susisiekimo priemonė – dviratis.

5.       Tu dėvi aptemptus skinny džinsus iki kauliukų.

6.       Po mokyklos baigimo dirbai barista.

7.       Tu groji retu instrumentu, apie kurį niekas nėra girdėjęs.

8.       Tu groji grupėje, kurioje žmonės groja instrumentais, apie kuriuos niekas nėra girdėjęs.

9.       Tu turi naujausią IPhone, tačiau dievini savo MacBook.

10.   Nepaisant visų technologijų, tu vis dar skaitai tikras popierines knygas.

11.   Tavo stiliaus pojūtis ir muzikinis skonis labiau išlavintas už kitų tavo pažįstamų.

12.   Tau patinka manyti, kad kiti žmonės tavęs bijo, nes tu daug kietesnis už juos.

13.   Grupes, kurias šiuo metu groja radijas, tu atradai prieš šimtą metų.

14.   Labiausiai mėgsti klausytis muzikos vinilinėse plokštelėse.

15.   Tu nuolatos ironizuoji.

16.   Tu žinoma negalvoji, kad esi hipsteris 🙂

Skaityti

Viskas apie skutimosi šepetėlius

Geras skutimosi šepetėlis gali kilstelti jūsų skutimąsi į aukštesnį lygį. Jis padės padaryti standesnę putą, nuvalys ir pamasažuos veido odą, pakels barzdos plaukus, dėl to nusiskusite dar švariau. Be to, bus mažesnė tikimybė, kad ims įauginėti plaukai. Žinoma, skutimosi šepetėliai nėra visi vienodi, tai galėjote pastebėti ir dėl skirtingos kainos. Geriausi skutimosi šepetėliai yra gaminami iš barsuko šerių, kurie yra tuščiaviduriai, dėl ko sugeria daugiau vandens, o tai leidžia suplakti geresnę putą. skutimosi sepeteliai Norintys išleisti mažiau, gali įsigyti šerno šerių šepetėlį arba sintetinių šerių šepetėlį. Šerno šerių šepetėlis puikiai tiks pradedančiajam dėl savo mažesnės kainos. Taip pat, toks šepetėlis bus kietesnis, tad puta turėtų pasidaryti lengviau. Kitiems, toks šepetėlis geresnis, nes geriau nuvalo (žinoma ne purvą, o negyvas odos ląsteles) ir masažuoja odą. Šerno šeriai yra kietesni, nei barsuko, tuo tarpu barsuko – sugeria daugiau vandens. Vienas labiau pamasažuos odą, kitas bus švelnesnis, vienas padės greičiau suplakti putą, dėl didesnio vandens kiekio, su kitu, šis procesas bus ilgesnis. Tuo tarpu tarpinis varijantas būtų sintetinių (dažniausiai nailoninių) šerių šepetėlis, kuris yra kietesnis negu barsuko, bet sugeria daugiau vandens, nei šerno. www.hipster.lt parduotuvėje rasite visų šių rūšių šepetėlių – būtinai išmėginkite, o atsiradus klausimams – susisiekite.

Kaip naudoti skutimosi šepetėlį

Pirmiausia, šepetėlį gerai sušlapinkite (palikite pamirkti) po karštu vandeniu. Lengvai nuspauskite vandens perteklių ir padažykite šepetėlį į skutimosi muilą, kol gausite tirštą muilo pastą (ne burbulus ir dar ne putas). Tuo tarpu, jei naudojate kremą, tai truputį kremo užtepkite ant šerių. Skutimosi indelyje pradėkite sukti/plakti putą (iš tikrųjų tai ir sukimas ir plakimas vienu metu 🙂 ). Jei trūksta, įlašinkite keletą lašų vandens ir sukite toliau. Puta turi būti tiršta, kreminė, standi. Tepkite ant veido sukamiausiais judesiais. Jei ant veido puta pradeda džiūti, kietėti – puta dar negera – įlašinkite vandens ir sukite toliau.

Kaip prižiūrėti skutimosi šepetėlį

Po skutimosi šepetėlį gerai išplaukite, bet švelniai. Nukratykite vandenį, ir įstatykite šepetėlį į laikilį, t.y. šeriais žemyn. Taip džiovinamas ir laikomas šepetėlis nepraras savo formos. Jei visgi neturite laikiklio, laikykite šepetėlį pastatytą ant koto, bet nelaikykite paguldyto. Svarbu leisti šepetėliui gerai išdžiūti, tad drėgno nedėkite į dėžutę, kosmetinę ar labai mažą spintelę.

Skaityti

Barzdos balzamas

Barzdos balzamas – tai sausas barzdos aliejus, susidedantis iš maitinamųjų aliejų, eterinių aliejų – kvapui ir bičių vaško, dėl kurio balzamas yra kietas, bei leidžia truputį paformuoti plaukus. Galutinis rezultatas – produktas jūsų sveikai ir gražiai barzdai.

Paprastai tariant – barzdos balzamas, tai barzdos aliejus su cinkeliu. Tas cinkelis ir tai kas padaro barzdos aliejų sausu arba balzamu, tai bičių vaškas. Vaškas padaro barzdos aliejų kietos konsistencijos kambario temperatūroje. Barzdos balzamas, kaip ir aliejus, turi tuos pačius privalumus – maitina plauką ir odą, neleidžia lūžinėti ir pleiskanoti plaukams, suteikia barzdai sveikumo. Be viso šito, balzamas turi vieną papildomą savybę – padės formuoti barzdą. Žinoma, tai nebus tas pats kas pomada plaukams, bet leis barzdai suteikti formą ir stilių. Atrodysite tvarkingai, nes kiekvienas plaukas bus ten, kur panorėsite jūs. Vaškas taip pat padės ilgiau išlaikyti aliejų plauke.

Ir žinoma, kaip ir aliejus, balzamas gali būti įvairiausių kvapų, nuo citrinų, iki pipirų, bergamočių ar viskio.

Neleiskite plaukui išdžiūti!

Skaityti

Barzdos aliejus

Barzdos aliejus – maitinamasis produktas sudarytas iš maitinamųjų aliejų ir eterinių aliejų, kurie suteikia malonų, ilgai išliekantį kvapą.

Nesvarbu, ar jūs tik dabar pradėjote auginti barzdą, ar ją auginate jau senai – jums reikia barzdos aliejaus, kad barzda atrodytų sveika, nepasišiaušusi, be pleiskanų, nelūžinėjanti, minkšta.

Oras, vanduo, plovimas sausina plaukus, išplauna aliejus, kuriuos natūraliai pagamina oda. Barzdos aliejus puikiai tiks pamaitinti plauką. Padėsite ne tik barzdai, bet ir veido odai. Sausa oda – sausa, pleiskanojanti barzda. Sveika oda – sveika barzda.

Kaip jau ir buvo minėta barzdos aliejaus pagrindą sudaro maitinamieji aliejai, kurie turi ne tik maitinamųjų savybių, bet dar ir antibakterinių (pvz. simondsijų, migdolų, argano). Kitas svarbus ingridientas – vitaminas E, naudingas mūsų odai. Beje tai ir natūralus konservantas – antioksidantas. Ir žinoma, eteriniai aliejai, kurie suteikia ilgai išliekantį kvapą. Tų kvapų yra pačių įvairiausių, tad kiekvienas ras sau tinkantį (ne tik sau, bet ir savo draugei ar žmonai!).

Turbūt daliai jūsų kyla klausimas, kaip atrodysit riebaluota, lyg pora mėnesių neplauta barzda. Skubu atsakyti – geri aliejai puikiai susigeria tiek į plauką tiek į odą, tad barzda neatrodys riebaluota.

Skaityti

Kaip pradėti auginti barzdą

Kaip pradėti auginti barzdą? Kiek ilgai ją auginti? Ką daryti, kad barzda augtų? Kada pradėti kirpti? Šie ir kiti klausimai kyla kiekvienam vyrui, kuris nori pradėti arba pradėjo auginti barzdą. Čia rasite trumpą instrukciją – user manual’ą, kaip užsiauginti geriausią barzdą, ever!

Pradėkite nuo galvos

Tiksliau, nuo to kas yra jos viduje. Barzdos nebus, be vieno labai svarbaus ingridiento – pasiryžimo. Reikės ryžto nesustoti niežtint barzdai,  veriant aplinkinių žvilgsniams, draugų klausinėjant, ar matei save veidrody. Pasiruošę iššūkiui?!

Pamirškite savo skustuvą bent mėnesiui

Leiskite savo barzdai netrukdomai augti keturias savaites. Kadangi, teorija apie greitesnį kerpamų plaukų augimą nėra patvirtinta, tai palikite savo barzdą ramybėje. Nenuleiskite rankų ir nenukabinkite barzdos, jei atsiras tokių, kurie kiš jums savo skutimosi peiliukus. Kantrybė – vertybė. Taigi, pagaląskite savo skustuvą paskutinį kartą, švariai nusiskuskite, nes barzdą geriausia pradėti auginti nuo nulio – kaip ir paveikslą tapyti – nuo švaraus lapo. Niežulį malšinkite plaudami ir drėkindami odą. Nuo maždaug trečios savaitės galite pradėti naudoti kokybišką barzdos aliejų. Taip sumažinsite niežulį, suminkštinsite barzdos plaukus, neleisite jiems lūžinėti, pamaitinsite odą, atversite folikulus – skatinsite plaukų augimą.

Kas bus po mėnesio?

Sveikas atvykęs į barzdočių klubą! Jei trumpa, dar galite savaitę dvi paauginti. Jei ilgis pakankamas galite pradėti galvoti apie formą ir patrumpinimą. Pirmam barzdos suformavimui geriausia apsilankyti pas profesionalų barzdaskutį arba kirpėją, jei ne puikai tiks įprasta plaukų kirpimo mašinėlė. Tik nepersistenkite, pradėkite po truputį.

Barzdą reikia prižiūrėti

Gerai, kad tai daryti yra labai paprasta. Plaukite šampūnu, kaip ir galvą, o išdžiovinę, įtrinkite nuo šaknų link galiukų trupučiu barzdos aliejaus. Ir žinoma, šukuokite ir trumpinkite. Ir žinoma, kantrybės 🙂

Taigi, viskas labai paprasta …

 1. Prieš pradėdami – nusiskuskite
 2. Pasiryžkite bent mėnesį nieko nedaryti su barzda
 3. Galite pradėti auginti barzdą savo atostogų pradžioje – mažiau gąsdinsite kolegas 🙂
 4. Nepamirškite plauti ir drėkinti
 5. Paaugus barzdos plaukams pradėkite naudoti barzdos aliejų
 6. Pirmai šukuosenai – apsilankykite pas barzdaskutį
 7. Viską, ko reikės jūsų barzdai – rasite ČIA
Skaityti

Apsiskusti per 120 sekundžių

0:00

Paimkite rankšluostį, kiškite po karštu vandeniu ir pakaitinkite.

0:05

Uždėkite rankšluostį ant veido ir palaikykite 15 min – atpalaiduosite raumenis, suminkštinsite plaukus. Kol lauksite, palikite savo skutimosi šepetėlį po karštu vandeniu.

0:25

Naudodami sukamuosius judesius padenkite veidą puta.

1:45

Beliko veidą nuplauti šaltu vandeniu, nusišluostyti ir…

1:55

… patepkite veidą kremu ar losjonu po skutimosi – kvepėsite visą dieną!
Skaityti