Kodėl plaukų šampūnas netinka jūsų barzdai? 2019-10-02 – Posted in: Blogas – Tags: , ,

Turėti gražią ir prižiūrėtą barzdą yra nemažas iššūkis, kurį dabar palengvina barzdos priemonių gausa. Tačiau dažnai vyrai klausia, ar tikrai reikia visų tų priemonių konkrečiai skirtų barzdai? Ar tikrai būtina pirkti atskirą šampūną barzdai, kai puikiausiai galiu ją išplauti ir su įprastu plaukų šampūnu? Juk tai tie patys plaukai…

Priežasčių naudoti konkrečiai barzdai skirtas priemones yra keletas. Pirma, jūsų galvos plaukams skirtas šampūnas skirtas nešvarumams ir riebalams iš plaukų ir galvos odos pašalinti. Žinoma, galite rasti natūralų šampūną (puiku, jei tokį ir naudojate, tada nebaisu juo ir barzdą išsiplauti!), kuris nepažeis jūsų natūralaus odos riebalų (sebumo) išsiskyrimo. Tačiau dauguma masinės gamybos šampūnų skirti sumažinti galvos odos riebalavimąsi, kad plaukai kuo ilgiau atrodytų švarūs. Galvos oda skiriasi nuo odos po jūsų barzda, ji gerokai riebesnė, tad ir priemonių jai išplauti reikia agresyvesnių.

Natūralūs odos riebalai maitina odą ir plauką, apsaugo odą nuo infekcijų. Tačiau, kai jų per daug gali užkimšti poras, todėl jo perteklių naudinga pašalinti. Barzdos muilas ar šampūnas tai ir padaro. Jis išplauna perteklinį sebumo kiekį, tačiau išsaugo pakankamai odai ir plaukams pamaitinti. Šie odos riebalai jums būtini sveikai barzdai, natūraliam plaukų žvilgėjimui.

Aukštos kokybės barzdos šampūnų sudėtyje bus priešuždegiminių, anti-bakterinių sudėtinių dalių, kurios padės kovoti su barzdos niežuliu. Taip pat drėkinančių ingredientų, kurie padės išlaikyti sveiką odą, kovoti su odos pleiskanojimu ir susidarančiomis pleiskanomis. Dažnai barzdos šampūnų sudėtyse galima rasti ir aliejų, tad plaukus ne tik išplaunate, bet ir pamaitinate. Plaukai neišsausėja.

Barzdos šampūno reikia labai nedidelio kiekio. Jei galvos plaukus plaunate kasdien (kas irgi nerekomenduojama), tai su barzdos plovimu nepersistenkite. Barzdą išplauti šampūnu užteks porą kartų per savaitę (priklausomai nuo jūsų odos tipo). Tad šampūno pakaks labai ilgam. Todėl nepagailėkite ir įsigykite tikrai kokybišką, kuris leis džiaugtis ir didžiuotis ir kokybiška barzda.