Šaltis – 5 patarimai skutantiems 2018-02-26 – Posted in: Blogas

Skutimasis yra patapęs tokiu įprastu kasdieniu įpročiu, kad retai susimąstome, jog šaltuoju sezonu kai kuriuos įpročius reikia šiek tiek pakeisti. Ypač kai lauke -20! Oda nusiskutus ypatingai pažeidžiama, tad rūpintis ja irgi reikia ypatingai.  Kaip galima jai padėti?

  1. Svarbu nušveisti odą.

Tai labai svarbu žiemą, ir dar svarbiau prieš skutantis. Drėgmė žiemą itin sumažėja tiek lauke, tiek šildomose patalpose – oda tampa sausa ir sudirgusi. Odai nepadeda ir  dideli temperatūrų svyravimai. Odos ląstelės dehidratuoja ir kad jas tinkamai sudrėkinti reikia iš kelio pašalinti visas negyvas ląsteles. Tam puikiai tiks Mr Bear veido šveitiklis.

Mr Bear Family veido šveitiklis (pilingas)

Šveisdami veidą du kartus per savaitę padėsite kitoms veido priemonėms geriau atlikti savo darbą ir švariai nusiskusite.

 

  1. Karštas dušas – vėliau.

Nors karštas dušas šaltą žiemos dieną atrodo kaip išsigelbėjimas, atidėkite jį vėlesniam laikui. Karštas, ilgas dušas išdžiovins odą ir pašalins natūralų odos aliejų, kuris užrakina drėgmę ir išlaiko odą sveiką. Tad prieš skutimąsi užteks apsišlakstyti veidą karštu vandeniu, arba sudrėkinti veidą karštu rankšluosčiu 10-20 sekundžių – ne ilgiau. Tiek užteks suminkštinti plaukus, atverti poras ir pasiruošti skutimui.

 

  1. Į savo nusistovėjusią skutimosi rutiną įtraukite aliejų.

 

Žiemą, odos paruošimas yra itin svarbus saugiam ir sveikam skutimuisi. Šiltesniais mėnesiais oda nebūna tokia sausa, nors naudoti aliejų prieš skutimąsi nepakenktų ištisus metus. O žiemą skusti odą be specialaus paruošimo – tikras nusikaltimas! Po odos sudrėkinimo karštu vandeniu, įtrinkite ant odos skutimosi aliejaus. Jis nuramins odą, sušvelnins plaukus. Skutimasis bus sklandesnis, mažiau skausmingas. Skustuvas tiesiog slys oda. Ir nebijokite, jūsų oda tikrai neliks riebaluota. Būtinai išmėginkite ir daugiau niekada nebenorėsite skustis be aliejaus!

Skutimosi aliejus Apothecary87

  1. Pasirinkite tinkamą priemonę po skutimosi

 

Nėra blogesnio jausmo nei išeiti į lauką ir jausti, kaip ledinis vėjas drąsko kątik šviežiai nuskustą odą. Žiemos laikotarpiu, ypatingai kai taip šalta (-20) visgi reikėtų vengti odekolonų ar priemonių su daug alkoholio. Pasilikite juos šiltesniems mėnesiams. Rinkitės balzamus, jie tirštesni, pamaitins odą, apsaugos ją nuo šalto vėjo, sauso oro ir bakterijų.

Suavecito Premium balzamas po skutimosi su eukaliptais

 

  1. Skuskitės prieš eidami miegoti ?

 

Kai kas netikėto, tačiau per tokius šalčius tikrai būtų protinga skustis prieš einant miegoti. Naktį, kol miegate,  odos ląstelės atsistato, įsisavina drėgmę. Tuomet ryte, vietoj to, kad nuplautumėte visus veido išskiriamus apsauginius aliejus skusdamiesi – tiesiog švelniai nuprauskite veidą ir patepkite kremu. Susidūrusi su šalčiu oda bus ne tokia pažeidžiama kaip ką tik po skutimosi.

Išbandykite ?